Tytuł Bloga
Jak sukienki Retro i wyjątkowe? Część III

Metoda 3 Budowanie zabytkowej szafy

1 Sprawdź sklepy z używaną odzieżą i sklepy charytatywne. Najlepszymi zasobami lokalnymi dla odzieży retro są sklepy z używanymi rzeczami, sklepy Armii Zbawienia i sklepy z odsprzedażami. Te miejsca mają również najniższe ceny, ale zwykle wymagane jest trochę kopania, aby odkopać przedmioty wysokiej jakości. Nie daj się przytłoczyć masowemu wyborowi, ale bądź przygotowany, by naprawdę zagłębić się. Poruszaj pudłami, patrz pod rzeczy i wyciągaj ubranie z dna pojemników. Nigdy nie wiesz, co możesz znaleźć!

 • Sprawdź także szklane szafki w pobliżu rejestrów. Są one ogólnie zablokowane i nie bez powodu - najlepsze rzeczy są w nich często.
 • Dowiedz się od kierownictwa sklepu, jak często uzupełniają swoje zapasy i często je sprawdzają.

2 Kupuj w dedykowanych butikach i sklepach z antykami . Butiki, które specjalizują się w odzieży retro i vintage, mogą być doskonałymi zasobami do budowania swojej garderoby. To samo dotyczy sklepów z antykami. Wybór jest często znacznie lepszy, a do znalezienia dobrych rzeczy potrzeba mniej kopania. Niestety, możesz się również spodziewać, że tagi cenowe będą wyższe niż te, które znajdziesz w sklepie z używanymi rzeczami. Jeśli zastanawiasz się nad dokonaniem znaczącego zakupu w butiku, poproś sprzedawcę o szczegółowe informacje na temat tego produktu.

 • Jeśli ubranie jest bardzo drogie, poszukaj znaczników projektanta. Jeśli to nie jest projektant, zapytaj o cenę.
 • Nie rób zakupów, chyba że jesteś całkowicie zadowolony z tego, co mają do powiedzenia.

3 Oceń stan używanej odzieży. Zawsze przesuwaj dłonią po materiałach, aby sprawdzić ich stan przed dokonaniem zakupu. Szukaj dziur i plam. Nie można oczekiwać doskonałości od użytych przedmiotów i należy oczekiwać oznak zużycia. Nie pozwól jednak, aby drobna usterka powstrzymała cię przed zakupem dzieła, które naprawdę kochasz. Oceń wszystkie błędy, które możesz znaleźć realistycznie. Czasami odzież może być prana chemicznie lub naprawiana, ale nie zawsze.

 • Pomyśl o wielkości defektu, miejscu jego umieszczenia na przedmiocie oraz o tym, czy nadal można go nosić, jeśli nie możesz go naprawić.
 • Ogólnie rzecz biorąc, im starsza jest odzież, tym bardziej kruchy będzie materiał.
 • Złamanie moli jest ryzykiem, zwłaszcza w przypadku włókien naturalnych. Przytrzymaj kawałki do światła, aby wyszukać wytartą tkaninę i otwory.

      

                               Vintage Sukienki na bal z veaul

4 Kupuj zabytkowe przedmioty online. Lokalne sklepy z używanymi rzeczami mogą zaoferować tak wiele w postaci wysokiej jakości elementów retro. Witryny takie jak eBay i Etsy mogą zapewnić szeroki wybór dodatkowych przedmiotów, które trudno byłoby znaleźć w sklepie odsprzedaży. Minusem jest to, że nie możesz dotknąć tkaniny lub ocenić jej rozmiaru, zanim kupisz coś online. Sprawdź dokładnie obrazy. Jeśli nie jesteś zadowolony z dostarczonych obrazów, poproś o dodatkowe informacje od sprzedawcy.

 • Sprzedawcy internetowi powinni zapewniać pomiary. Nie polegaj na rozmiarze określonym na etykiecie.
 • Upewnij się, że podane są szczegóły dotyczące wszelkich uszkodzeń lub nieprawidłowości.
 • Dowiedz się o polityce powrotów sprzedającego i miej to na uwadze podczas podejmowania decyzji. Często sprzedaż jest ostateczna.

5 Należy pamiętać o różnicach w doborze wymiarów. Systemy do wymiarowania ubrań w stylu vintage zazwyczaj nie są identyczne z nowoczesnymi systemami wymiarowania. Rozmiary mogą się różnić od dekady do dekady, a także przez producenta. Z tego powodu może być trudno dowiedzieć się, czy coś będzie pasowało do ciebie po prostu patrząc na to. Zrób trochę badań na temat podstawowych systemów sortowania dla eras, które cię interesują.

 • Jeśli masz wątpliwości, idź po części, które wydają się nieco za duże. Można je zawsze dopasować tak, aby pasowały do Ciebie, ale niewiele możesz zrobić z odzieżą, która jest dla ciebie za mała.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej Sukienki Na Bal, możesz przejść do sklepu internetowego veaul Veaul.com >>

Tagi
Brak.
Aktualna ocena:
Twoja ocena została zapisana.
Komentarze
Brak.
Dodaj komentarz
Twój nick:


Twój komentarz:


Podaj sumę dodawania 2+3:


Strona główna Księga gości Licznik odwiedzin: 340